Izolační pěna CROSSIN ATTIC SOFT primárně slouží jako tepelné izolace. Díky jejich univerzálnosti s nimi lze realizovat zateplení celých domů – jsou vhodné pro zateplení střechy, podkroví, stěn,stropů nebo také podlah.

Střechy a podkroví

Využití izolačních pěn k zateplení střechy a podkroví je tou nejlepší možnou volbou:

  • střechou uniká nejvíce tepla
  • pěna nahrazuje klasické zateplení polystyrenem nebo minerální vatou
  • dokonale prostor vyplňuje, nevznikají tepelné mosty a žádné spoje
  • aplikace trvá jeden pracovní den
  • obě pěny lze kombinovat, častěji se však používá ATTIC SOFT
  • lze aplikovat přímo na střešní folii nebo podbití, pěna se následně ořeže a zaklopí podhledem (např. sádrokarton)

Izolace podkroví

Spray Systém ATTIC SOFT λ…0,037 W/mK

Spray systém ATTIC SOFT termo-akustický dvousložkový polyuretanový systém, který obsahuje polyol a izokyanát. Systém se stříká přímo na místě a tvoří nízkohustotní  pevnou pěnu s otevřenými buňkami o hmotnosti 9-12kg/m3. Při aplikaci pěna nabývá 100 – 120 násobně a díky tomu dokonale utěsní veškeré spáry a trhliny, dokonale přilne k podkladu /kromě PE/. Pěna je vzduchotěsná a zároveň paropropustná, tzn., že tvoří kompaktní difusně otevřenou izolační hmotu. Díky svým vlastnostem používáme s úspěchem tento systém k zateplení podkroví, dřevostaveb, stropů a podobných prostor. Pěna si zachovává stejné termo-akustické vlastnosti po celou dobu životnosti stavby, nepodléhá plísním, není ovlivněna vlhkostí a nedochází k objemovým změnám. Izolace je odolná vůči hlodavcům, ptákům.

Výhodou systému je i rychlost aplikace, 30 až 50 m2/h.

  • Úplné potlačení tepelných a akustických mostů, izolace nemá žádné spoje ani trhliny
  • Dobrá přilnavost k podkladu
  • Dostupnost všech míst, tj.  rychle a dokonale vyplní i těžko dostupné

Stěny, podlahy a stropy

Obě zmíněné izolační pěny jsou dále vhodné pro kompletní zateplení domů – dají se použít například na izolaci stěn či podlah. PUR Pěna ATTIC SOFT se používá tedy tam, kde může být skrytá a přílišně nezatěžovaná. V ideálním případě se aplikuje pod sádrokarton nebo do podlahových roštů, pod plovoucí podlahu apod.

Oproti tomu CROSSIN FLOOR a CROSSIN ROOF je tvrdá pěna, jež zároveň slouží i jako hydroizolace, takže je možné ji použít přímo na základovou desku (jako tepelnou izolaci a hydroizolaci) a na ni už jen nanést lepidlo a položit dlažbu.

Z hlediska požárních předpisů je možné obě izolační pěny použít do všech standardních konstrukcí.

Vzhledem ke svým izolačním vlastnostem mohou obě pěny zcela nahradit běžně používané materiály jako je polystyren nebo minerální vata a to v mnohem menších tloušťkách. Při stavbě tak šetříme nejen jednotlivé vrstvy (a tím finance), ale dochází také k výrazné úspoře časové. Zateplení domů ještě nikdy nebylo jednodušší.